de Pura Sangre

chovatelská stanice britských koček krémové barvy


Informace pro zájemce - výstavy


Jdeme s kočkou na výstavu

Propozice konkrétní výstavy získáte na internetu, z časopisů, ve vaší ZO, na předchozí výstavě atd. Vyplňte přihlášku, pokud je požadována platba za klecné složenkou či převodem, zaplaťte ji, a přihlášku a kopii o zaplacení klecného pošlete co nejdříve na adresu uvedenou v propozicích. Jak se píše v propozicích, přihláška musí být kompletně, správně a čitelně vyplněna, každé ověření nějakého údaje zaplatíte – částka je uvedena v propozicích.
Vyjádření o přijetí vám přijde poštou (ev. mailem) a to si nezapomeňte vzít na výstavu s sebou.

Na výstavu doporučujeme nachystat :

* desinfekci ( ve spreji, koupíte v každé lékárně nebo u vašeho veterináře) na očištění klece
* záclonky a podložku do klece ( na dno můžete položit ručník, deku, ustřižený koberec aj. My na deku pokládáme ještě polštářek. Hodit se vám může i malé šití, pár špendlíků a náhradní mašličky aj.)
* misku na vodu a krmení. Doporučuji koupit misku, která se k mříži šroubuje, aby se voda nevylila.
* záchod s trochou steliva, na které je kočka zvyklá. Většina koček stejně po celou dobu výstavy záchod nepoužije, ale naše kočky potřebu vykonávají rády i na výstavě.
* hřeben na úpravu srsti, zejména před samotným posouzením
* doklady vaší kočičky - PP, členský průkaz, potvrzení přijetí na výstavu, očkovací průkaz - zkontrolujte si povinná očkování ( kotě je má všechny hotové...)
* fotky, vizitky, letáčky, aj.
* jídlo a pití pro vystavovatele, čtení apod
* jídlo a pití pro kočičku ( některé na výstavě chuť k jídlu zrovna nemají, pro moje kočky to neplatí, ty mají apetit pořád. K pití kočce vzít půl litru čisté vody, budete na výstavě až do večerních hodin.)
* hračku a mávátko - kočku zabaví
* potřeby pro případ nehody - ubrousky, igelitové sáčky

Nejlepší je, když toto všechno nachystáte do jedné tašky, den předem, protože druhý den ráno už můžete na něco zapomenout. A aspoň se nebudete tolik honit a tím i nevědomky stresovat kočku...

Na výstavě

Na začátku projdete přejímkou. Proběhne veterinární prohlídka, u které musíte ukázat očkovací průkaz a vaše kočička je prohlédnuta - vyšetří se stav srsti, prohlédne okolí konečníku, uši, oči a jiné. Také může veterinář požadovat nahlédnout do potvrzení.

Pak se dostavíte k dalšímu stolu (fronty), kde oznámíte jméno, dostanete obálku s číslem a katalog. Tyto informace jsou pro vás důležité. Klece jsou totiž seřazeny abecedně, podle příjmení vystavovatele a na každé kleci najdete i číslo. Podle toho najdete tu svou klec. Může se stát, že klec nenajdete, obraťte se v tom případě na Výstavní výbor. Stejně tak se na Výstavní výbor obraťte v případě, že najdete jakoukoliv nesrovnalost v katalogu týkající se barvy, třídy, jména aj. Vyhnete se tak potížím při posuzování. V obálce také máte gumičku s číslem pro označení kočky a jednu nebo dvě nálepky pro vás. Tyto nálepky využijete, pokud budete chtít nebo muset opustit sál, aby po vás nebylo potom požadováno zaplacení vstupného.

Vydesinfikujte svou klec, upravte ji a kočku vložte dovnitř. Poté si zjistěte, ke kterému posuzovateli byla vaše kočka přidělena. Toto rozdělení najdete nejčastěji u stolů posuzovatelů, při vstupu (v okolí) do prostoru posuzování nebo do prostoru vystavovatelů. Potom až do samotného posouzení čekáte u své klece, ze které kočku nesmíte vyjmout a přenášet ji s vyjímkou samotného posouzení. Máte-li přehled o tom, kolik koček je před vámi, umožňuje vám to rozvrhnout si tak čas pro konečnou úpravy kočičky.

Posuzování

Ve chvíli, kdy volají vaše číslo nebo si myslíte že už už je čas, přineste kočičku k posuzovateli. Dbejte na správné držení. Dejte posuzovateli možnost, ať se podívá, jak je vaše kočka krásná a jak se krásně předvádí. Uděláte „dobrý dojem“. Aby se Vám kočička hezky předvedla, musíte s ní držení trénovat.

Pak ji postavte na stůl, posuzovatel kočku prohlédne. Během posuzování by měl říkat, co se mu na kočce líbí a co ne. Poté vyplní posuzovatelský list. Není od věci nenápadným kouknutím do listu zkontrolovat, zda vypisuje správný list a že píše vše, co je třeba ( že kočka dostává certifikát, který má dostat, je nominovaná apod.)

Dostává-li kočka certifikát od stejného posuzovatele jako na minulé výstavě, ihned jej požádejte o připodepsání.

Jsou-li ve skupině více než 3 kočky – měl by posuzovatel udělit BIV – Best in Variety. Po posouzení Vám posuzovatel řekne, aby jste na BIV počkali, nebo že kočička nedosáhla potřebné body a o BIV nebude soutěžit. Také Vám řekne, jestli Vás ještě bude volat na výběr do nominace „do rozstřelu“. Jste-li poslední nebo je málo koček, tak na výběr do nominace čekáte u posuzovatele. Při výběru BIV nebo do nominace je důležité, aby se kočka hezky předvedla. Do BIS se vybírají kočky nejen krásné, ale i ty, které se předvedou. Je to show. Proto s kočičkou doma držení trénujte.

Byla-li kočička nominována do BIS, čeká ji ještě jedno předvedení odpoledne.

Posuzovatelský list dostanete odpoledne. Nezapomeňte si jej vyzvednout. Zkontrolujte si, že je na posuzovatelském listu i diplomu uvedeno vše jak má být, zvláště že je to Vaše kočka, a že je vše podepsáno.

Výstavu nesmíte opustit dřív, než bude oficiálně ukončena, protože jinak by jste riskovali anulování vašich výsledků.

Nikola Arcanidu


Kopírování mého textu a foto možné jen se souhlasem


Kontakt

Nikola Arcanidu, DiS.
621 00 Brno
Česká republika

GSM: +420 776 559 889
Tel:    +420 530 310 676

email de Pura Sangre fb de Pura Sangre youtube de Pura Sangre

de Pura Sangre

Specializujeme se na chov krátkosrstých britských koček krémové barvy.

Stanice de Pura Sangre,CZ je od roku 2007 registrována ve FIFe - významné mezinárodní společnosti sdružující chovatele koček.

Copyright © de Pura Sangre| chovatelská stanice britských koček krémové barvy