de Pura Sangre

chovatelská stanice britských koček krémové barvy


Informace pro zájemce


Jedeme si pro kotě aneb na co si dát pozor

Pro koťátko si dojeďte nejlépe na začátku víkendu. Ideální je dopoledne, budete mít možnost se kotěti celý první den plně věnovat. Na cestu pro něj se vybavte především přepravkou na kočky, ideální je plastová. Dobře se s ní manipuluje, je lehká a v dostupných cenových relacích. Výhodným řešením také může být domluva s chovatelem, který přepravku koupí sám a zvyká na ni kotě, které se pak v den přepravy cítí jistěji. Namísto přepravky může chovatel zvykat koťátko třeba i na podušku, polštářek, ručník, prostě něco, co použijete při jeho přepravě domů. Pokud bude cesta trvat déle než 2 hodiny, vybavte se i miskou a vodou (zvlášť v létě) a malou miskou s hrstkou steliva. Některá koťátka jsou velmi neklidná, pokud nemohou vykonat svou potřebu. V zimě je dobré zabalit přepravku do teplé deky, samozřejmě musíme dbát na přístup vzduchu pro koťátko. V horkých měsících je zase dobré vypnout v autě klimatizaci, na to nejsou koťátka zvyklá, může jim to způsobit např. zvýšené slzení nebo výtok z očiček.

PŘEBÍRÁME KOTĚ

Spolu s kotětem dostanete očkovací průkaz nebo Europetpas.
Koťátko musí být v den předání 2x očkováno podle očk. schéma a 3x odčerveno. Průkaz původu předávají chovatelé většinou novým majitelům u koťátek prodávaných do chovu, mazlíkové koťátko si s sebou odnáší kopii (dopředu se informujte u chovatele Vašeho koťátka). Pokud vám chovatel není schopen PP předat v den koupě kotěte (např. proto, že Plemenná kniha nestihla rodokmeny vystavit a poslat chovateli), nechejte si do kupní smlouvy tuto skutečnost zapsat s informací o tom, do kdy vám jej předá. Spolu s koťátkem Vám dobrý chovatel dá i věci, na které je kotě zvyklé. Krmení, ať už suché nebo vlhké, hračku, polštářek, vzorek steliva a jiné.

Kotě si zkontrolujte v den předání, ještě před podpisem smlouvy.

Kotě nesmí mít :
- špinavé uši
- výtok z očí či z nosu
- zarudlé dásně a smrad z tlamky
- zálomek na ocásku (to je problém pouze u koťat prodávaných do chovu)
- pupeční kýlu
- blechy či jiné parazity v kožíšku.

Kotě, pokud je zdravé a sebevědomé, je veselé, divoké a hravé, má chuť k jídlu a nebojí se. Nevybírejte nejmenší a nejsmutnější kotě z vrhu jen proto, že je Vám ho líto, chcete ho doma vykrmit a pomazlit. Nezřídka bývají právě smutná a malá koťátka nemocná.
Pokud je toto kotě již načipované, půjčte si od kamaráda chovatele či svého veterináře ke kontrole čtečku čipů. Předejdete tím sporům, že jste si přivezli kotě s jiným číslem čipu, než má uvedeno v očk. průkaze (EU pase).

 Nikola Arcanidu


Kopírování mého textu a foto možné jen se souhlasem


Kontakt

Nikola Arcanidu, DiS.
621 00 Brno
Česká republika

Tel: +420 776 666 247

email de Pura Sangre fb de Pura Sangre youtube de Pura Sangre

de Pura Sangre

Specializujeme se na chov krátkosrstých britských koček krémové barvy.

Stanice de Pura Sangre,CZ je od roku 2007 registrována ve FIFe - významné mezinárodní společnosti sdružující chovatele koček.

Copyright © de Pura Sangre| chovatelská stanice britských koček krémové barvy