de Pura Sangre

chovatelská stanice britských koček krémové barvy


Informace pro zájemce


Pořízení koťátka z naší stanice

Koťátka v naší stanici nabízíme pouze s průkazem původu.

Vážným zájemcům nabízíme možnost vybrat si jméno pro koťátko. Navrhneme několik variant, které se hodí k názvu stanice a nabídneme novému majiteli vybrat si.

Koťátko předáme novému majiteli nejdříve ve 12.týdnu. Kastrovaná koťátka (nabízená jako společník - mazlík) odejdou do nového domova o několik týdnů později. Každé koťátko bude řádně naočkované a odčervené. Koťátko bude mazlivé, plně socializované a zvyklé i na malé děti. Také zvyklé na pestrou stravu, naučené používat kočičí záchod s hrudkujícím stelivem, a zvyklé používat škrabadlo. Koťátka jsou u nás hýčkána a je jim věnována celodenní maximální péče a pozornost (jsem žena v domácnosti).

Zájemcům, kteří budou své kotě chtít prezentovat na výstavách, nabízíme pomoc a vysvětlení. Kotě můžeme i vystavit.

Každé koťátko z naší stanice, chovné i mazlíček, odchází do nového domova označené mikročipem a s europetpasem. Také můžeme pořídit přepravku na cestu k Vám domů, na kterou kotě budeme zvykat.

Koťátka na mazlíčka do nového domova odcházejí již vykastrovaná. Předcházím tím pozdějším problémům a produkci koťat bez PP. Majitelům již kastrovaného koťátka předáme originál PP.

Samozřejmostí je v den odběru koťátka předání smlouvy.

Nedoporučuji kotě pořizovat jako dárek, ten se velmi rychle omrzí. Naše stanice svá koťátka nikdy neinzeruje jako "vhodný dárek za vysvědčení", "dárek k Valentinu" apod. Nedoporučuji kotě kupovat, pokud o tom partner neví, takové překvapení může vyvolat nežádoucí reakci, při které bude znevýhodněno kotě, nakonec možná nechtěné. O tom, zda si pořídit koťátko, musí vždy rozhodovat celá rodina.

Nerada odpovídám na maily a SMS, které jsou odeslané jen pro zjištění ceny kotěte. Nejsem trhovkyně a koťata nenabízím za účelem prodat za každou cenu. Chci zájemcům vysvětlit, že v ceně se promítá veškerá péče spojená s koťátkem, týdny a měsíce spojené s jeho socializací a v neposlední řadě citový vztah. Jedná se totiž o "moje dětičky". Odpovídám na maily, ze kterých cítím skutečný zájem o kotě, ne jen snahu zjistit cenu našich nabízených koťat pro srovnání s cenami jiných chovatelů.

Informace k pořizovací ceně kotěte v naší stanici najdete zde.

Kočky v naší stanici jsou FeLV, FIV, HCM negativní, řádně očkované, umazlené a prima socializované, zvyklé na děti, hluk v domácnosti, návštěvy a ruch výstavy. Koťátka s námi žijí v bytě, nejsou zavírána do žádných místností, jsou v kontaktu s lidmi. Koťátka seznamujeme s běžnými rodinnými zvuky, se kterými se mohou v budoucnu setkávat. Koťátka od nás odcházejí v psychické pohodě, hravá a přítulná, vyrovnaná a sebevědomá.

S koťátkem si od nás odnesete :
* průkaz původu
* EU pas + mikročip v krku
* smlouvu a výbavu :
* krmivo suché i měkké
* lopatka, předložka a stelivo do WC
* kleštičky na drápky, množství hraček
* CD s fotkami

Postup v případě zájmu o naše koťátko :

Rezervace koťátka
Během předem domluvené doby by se měl zájemce vyjádřit, zda má o kotě skutečný zájem. V této době bude na stránkách u koťátka napsaná poznámka: Rezervace a datum. Vážný zájemce složí rezervační poplatek (nevratný) a kotě již není dále nabízeno.

U zájemců, jež u nás poptávají kotě do chovu, se doba rezervace prodlužuje na několik týdnů až měsíců. Jde o období růstu, při kterém společně sledujeme vývoj koťátka. U takového kotěte můžete na stránkách vidět slovo Opce. Je ve fázi pozorování, zda vyhovuje požadavkům kotěte na chov.

Snažíme se do chovu předávat jen ta nejtypovější koťátka.

Začátečníkům rádi poradíme a se všemi novými majiteli zůstaneme v kontaktu.
Přejeme si najít koťátkům láskyplný a trvalý domov.

 Nikola Arcanidu


Kopírování mého textu a foto možné jen se souhlasem


Kontakt

Nikola Arcanidu, DiS.
621 00 Brno
Česká republika

GSM: +420 776 559 889
Tel:    +420 530 310 676

email de Pura Sangre fb de Pura Sangre youtube de Pura Sangre

de Pura Sangre

Specializujeme se na chov krátkosrstých britských koček krémové barvy.

Stanice de Pura Sangre,CZ je od roku 2007 registrována ve FIFe - významné mezinárodní společnosti sdružující chovatele koček.

Copyright © de Pura Sangre| chovatelská stanice britských koček krémové barvy