de Pura Sangre

chovatelská stanice britských koček krémové barvy


Informace pro zájemce


Pořízení koťátka z naší stanice

Koťátka v naší stanici nabízíme pouze s průkazem původu.

Vážným zájemcům nabízíme možnost vybrat si jméno pro koťátko. Navrhneme několik variant, které se hodí k názvu stanice a nabídneme novému majiteli vybrat si.

Koťátko předáme novému majiteli nejdříve ve 12.týdnu. Kastrovaná koťátka (nabízená jako společník - mazlík) odejdou do nového domova o několik týdnů později. Každé koťátko bude řádně naočkované a odčervené. Koťátko bude mazlivé, plně socializované a zvyklé i na malé děti. Také zvyklé na pestrou stravu, naučené používat kočičí záchod s hrudkujícím stelivem, a zvyklé používat škrabadlo. Koťátka jsou u nás hýčkána a je jim věnována celodenní maximální péče a pozornost (jsem žena v domácnosti).

Zájemcům, kteří budou své kotě chtít prezentovat na výstavách, nabízíme pomoc a vysvětlení. Kotě můžeme i vystavit.

Každé koťátko z naší stanice, chovné i mazlíček, odchází do nového domova označené mikročipem a s europetpasem. Také můžeme pořídit přepravku na cestu k Vám domů, na kterou kotě budeme zvykat.

Koťátka na mazlíčka do nového domova odcházejí již vykastrovaná. Předcházím tím pozdějším problémům a produkci koťat bez PP. Majitelům již kastrovaného koťátka předáme originál PP.

Samozřejmostí je v den odběru koťátka předání smlouvy.

Nedoporučuji kotě pořizovat jako dárek, ten se velmi rychle omrzí. Naše stanice svá koťátka nikdy neinzeruje jako "vhodný dárek za vysvědčení", "dárek k Valentinu" apod. Nedoporučuji kotě kupovat, pokud o tom partner neví, takové překvapení může vyvolat nežádoucí reakci, při které bude znevýhodněno kotě, nakonec možná nechtěné. O tom, zda si pořídit koťátko, musí vždy rozhodovat celá rodina.

Nerada odpovídám na maily a SMS, které jsou odeslané jen pro zjištění ceny kotěte. Nejsem trhovkyně a koťata nenabízím za účelem prodat za každou cenu. Chci zájemcům vysvětlit, že v ceně se promítá veškerá péče spojená s koťátkem, týdny a měsíce spojené s jeho socializací a v neposlední řadě citový vztah. Jedná se totiž o "moje dětičky". Odpovídám na maily, ze kterých cítím skutečný zájem o kotě, ne jen snahu zjistit cenu našich nabízených koťat pro srovnání s cenami jiných chovatelů.

Koťátka neprodáváme přes internet - požadujeme osobní kontakt a vzájemné představení se. Koťátka neprodáváme ani na výstavách. Uvítáme nezávazné návštěvy a zejména návštěvy, při kterých si zájemci se svými zadanými koťátky hrají a vzájemně se seznamují.

Kočky v naší stanici jsou FeLV, FIV, HCM negativní, řádně očkované, umazlené a prima socializované, zvyklé na děti, hluk v domácnosti, návštěvy a ruch výstavy. Koťátka s námi žijí v bytě, nejsou zavírána do žádných místností, jsou v kontaktu s lidmi. Koťátka seznamujeme s běžnými rodinnými zvuky, se kterými se mohou v budoucnu setkávat. Koťátka od nás odcházejí v psychické pohodě, hravá a přítulná, vyrovnaná a sebevědomá.

S koťátkem si od nás odnesete :
* průkaz původu
* EU pas + mikročip v krku
* smlouvu a výbavu :
* krmivo suché i měkké
* lopatka, předložka a stelivo do WC
* kleštičky na drápky, množství hraček
* CD s fotkami

Postup v případě zájmu o naše koťátko :

Rezervace koťátka
Během předem domluvené doby by se měl zájemce vyjádřit, zda má o kotě skutečný zájem. V této době bude na stránkách u koťátka napsaná poznámka: Rezervace a datum. Vážný zájemce složí rezervační poplatek (nevratný) a kotě již není dále nabízeno.

U zájemců, jež u nás poptávají kotě do chovu, se doba rezervace prodlužuje na několik týdnů až měsíců. Jde o období růstu, při kterém společně sledujeme vývoj koťátka. U takového kotěte můžete na stránkách vidět slovo Opce. Je ve fázi pozorování, zda vyhovuje požadavkům kotěte na chov.

Snažíme se do chovu předávat jen ta nejtypovější koťátka.

Všechny kočky z naší stanice jsou importované, se zajímavým rodokmenem, typové a s dobrou povahou.

Začátečníkům rádi poradíme a se všemi novými majiteli zůstaneme v kontaktu.
Přejeme si najít koťátkům láskyplný a trvalý domov.

 Nikola Arcanidu


Kopírování mého textu a foto možné jen se souhlasem


Kontakt

Nikola Arcanidu, DiS.
621 00 Brno
Česká republika

GSM: +420 776 559 889
Tel:    +420 530 310 676

email de Pura Sangre fb de Pura Sangre youtube de Pura Sangre

de Pura Sangre

Specializujeme se na chov krátkosrstých i dlouhosrstých britských koček krémové barvy s krevní skupinou A.

Stanice de Pura Sangre,CZ je od roku 2007 registrována ve FIFe - významné mezinárodní společnosti sdružující chovatele koček.

Copyright © de Pura Sangre| chovatelská stanice britských koček krémové barvy