de Pura Sangre

chovatelská stanice britských koček krémové barvy


Informace pro zájemce


JAK SE PŘIPRAVIT NA PŘÍCHOD KOTĚTE

Pokud už máte vybráno plemeno a své koťátko jste i viděli, obvykle zájem ztvrdíte zaplacením zálohy, jež je pro vás jistotou, že nebude dál nabízeno nebo prodáno jinému zájemci. Požadujte potvrzení o složené záloze a zkontrolujte si správnost údajů. Není od věci vyžadovat na potvrzení uvést jaké kotě si zálohujete a jaká je celková částka za něj. Předejde se tak možným pozdějším nesrovnalostem.

PŘÍPRAVA NOVÉHO BYDLENÍ

Důležité je zajištění bytu tak, aby byl bezpečný. V první řadě si pořiďte sítě do oken. My je máme v každém okně, a to nejen kvůli hmyzu. Škvíra v okně je pro kočku neodolatelným pokušením. Pozor na otevřená okna a balkon, aby vám nespadlo - nechat škvírku maximálně 5 cm, kde kočka protáhne hlavu, tam proleze celá! Pokud máte balkon, který míníte udělat obyvatelný i pro Vašeho miláčka, i balkon je vhodné zabezpečit sítí.
Kočky mají rády boty, lehají na ně, očichují, hrají si. Bohužel si s botami domů můžete přinést všelijaké bakterie, které mohou způsobit u kočičky různé nemoci. Ideální je, když mohou lidé nechávat boty před dveřmi, protože to u nás nelze (bydlíme v přízemí), nechala jsem si botník připevnit na zeď, do výšky.
Pak přicházejí na řadu domácí květiny. Je třeba odstranit všechny jedovaté květiny. Nejlepším řešením je odstranit je úplně z míst, kde se kotě bude pohybovat. Z běžných pokojových rostlin je dobré odstranit z dosahu koťátka: diffenbachie, tchýnin jazyk, kroton, všechny pryšcovité rostliny, v zimě vánoční hvězdu, monstery, břečťan, na jaře primulky.
Je třeba utěsnit každou škvíru v bytě, která vede do nebezpečných míst - např. za ledničku, za televizi, za sporák a tak podobně. Malému kotěti stačí pár centimetrů, kterými se dokáže protáhnout. Pozor na otevřené dvěře, skříně a dvířka od pračky..
Pozor na plynový sporák, vanu plnou vody a volně položené kabely. Tam, kde nelze kabely natrvalo schovat, vypínejte zásuvku v době, kdy spotřebič nepoužíváte. Používejte ochranné krytky el. zásuvek.

Co před příchodem nakoupit :

Mějte nachystané 2 misky, na vodu a jídlo. Používáme nerezové. Škrabadlo a odpočívadlo. I když je pravděpodobné, že odpočívadlem se stane pro vaši kočičku cokoliv v bytě - většinou to bývá gauč nebo postele. WC a stelivo – doporučujeme krytý záchod s filtrem a dvířky, a stelivo – Biocat´s, Kitty Star Exclusive nebo Zverlit. Středně hustý kovový kartáč na vyčesávání chloupků a hračku (ne s peříčky). Veterinární nůžky na zkracování drápků.

Přestože se vám dny a týdny čekání na chlupatého mazlíčka zdají být nekonečné, musíte vydržet až do jeho 13týdnů. Nenaléhejte na chovatele, aby vám kotě předal dříve, protože on podle řádu chovatelů stejně nesmí a pokud by vám přeci jen vyhověl, vystavuje sebe postihu a kotě možnému zdravotnímu riziku, protože by ho musel nechat očkovat dříve, než je správné.

NA ZÁVĚR

Pokud se vracíte z práce pozdě, pořiďte si rovnou koťata dvě, zabaví se. To však neodkládejte na později, nemusely by si na sebe zvyknout. Nejlepší je pořídit je zaráz (např. sourozence)..

 Nikola Arcanidu


Kopírování mého textu a foto možné jen se souhlasem


Kontakt

Nikola Arcanidu, DiS.
621 00 Brno
Česká republika

Tel: +420 776 666 247

email de Pura Sangre fb de Pura Sangre youtube de Pura Sangre

de Pura Sangre

Specializujeme se na chov krátkosrstých britských koček krémové barvy.

Stanice de Pura Sangre,CZ je od roku 2007 registrována ve FIFe - významné mezinárodní společnosti sdružující chovatele koček.

Copyright © de Pura Sangre| chovatelská stanice britských koček krémové barvy